МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Малярство Володимира Жишковича "Дорогами Франка"

4 Сер (Пт)/15:00
Малярство Володимира Жишковича "Дорогами Франка"

Малярство Володимира Жишковича "Дорогами Франка"

Малярство Володимира Жишковича "Дорогами Франка"

Афіша Львів №1

2023-08-04 15:00:00 –
Дім Франка – Franko House

Тема експонованих малярських творів у виставкових залах Дому Франка під умовною назвою «Дорогами Франка» навіяна рефлексіями подорожей митця шляхами, які до певної міри збіглися із здійсненою у квітні 1904 року Іваном Франком і Михайлом Грушевським мандрівкою до Італії.
У листі до Агатангела Кримського, написаному одразу після повернення до Львова, письменник згадував про ту мандрівку: «Я отсе несподівано для себе самого по зборах Наукового товариства ім. Шевченка відбув з проф. Грушевським тринедільну подорож до Італії (бачили Венецію, Рим і Флоренцію, були пару днів і в Відні)».
Започатковувалась і завершувалась мандрівка у Львові – місті, яке стало рідним для Івана Франка. Львів є рідним містом і для Володимира Жишковича, тому не дивно, що, крім урбаністичних італійських краєвидів, на виставці домінують львівські мотиви: вулички та архітектура десятиліттями надихали, викликали різноманітні асоціативні візії, рефлексії, спонукали автора творчо переосмислювати бачене та переносити на полотно.
Виставка працюватиме з 4 серпня до 3 вересня 2023 р.
Запрошуємо на відкриття 4 серпня, о 15:00.

Про художника:

Володимир Жишкович (Vlodko Žišković), мистецтвознавець, художник, народився 1961 року у Львові. Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри книжкової та станкової графіки Української академії друкарства, старший науковий співробітник відділу мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України. Член Наукового товариство імені Шевченка, член Спілки критиків та істориків мистецтва, член Львівського товариства шанувальників мистецтв.
1980–1985 рр. навчався на відділі станкового живопису та графіки факультету образотворчого мистецтва Заочного народного університету мистецтв у м. Москва. 1985–1990 рр. навчався на відділі художнього дерева Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв). 1990–1993 рр. навчався в аспірантурі відділу мистецтвознавства Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського (Львівське відділення) Академії наук України.
Поряд з науково-викладацькою роботою творчо працює в ділянці фігуративного та абстрактного станкового малярства і графіки. Учасник кількох міжнародних живописних пленерів у Польщі, Сербії, Північній Македонії, Чорногорії та Україні. Творчі роботи знаходяться у музеях, галереях і приватних колекціях України та за кордоном. Учасник вітчизняних і зарубіжних колективних виставок від 1995 року. Персональні виставки у Львові (1997, 2004, 2015, 2021, 2023 рр.). Автор графічних (акварель, кольорова ксилографія та лінорит) і малярських циклів (акварель, акрил, олія).

Ivan Franko str. 150-152
Львів, Львівська область

Джерело заходу: https://www.facebook.com/826461515532476

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1