14/11 (Львів) Кінопоказ “З 2014 року: жіночі історії Донеччини”

14/11 (Львів) Кінопоказ “З 2014 року: жіночі історії Донеччини”
14/11 (Львів) Кінопоказ “З 2014 року: жіночі історії Донеччини”
2024-11-14 19:00:00 –
Музей Міста, Львів / City Museum, Lviv
14/11 о 18:00 в приміщенні Музею Міста (площа Ринок, 1) відбудеться документальний кінопоказ фільму “З 2014 року: жіночі історії Донеччини”. Він розповідає про життя жінок у прифронтовому місті, а саме у місті Краматорськ. Показ супроводжуватиметься модерованим обговоренням.
ВХІД НА ПОДІЮ БЕЗКОШТОВНИЙ, але потребує попередньої реєстрації
ℹ️ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ПРОЄКТ
Громадська організація “Пост Беллум – Україна” від 2022 року активно документує усну історію в Україні для міжнародного публічного архіву Memory of Nations. За два роки ми зібрали вже близько 200 свідчень очевидців та учасниць визначних історичних подій.
У 2024 році за підтримки програми TRANSITION Міністерства закордонних справ Чехії команда ПБУ реалізовує великий міждисциплінарний проєкт “Хранительки пам’яті: досвід українських жінок на Донеччині у XX-XXІ столітті”. Мета проєкту – підсилити видимість жіноцтва як дієвої сили в новітній історії України, зокрема, у регіонах, на тлі війни і кризових історичних періодів.
У рамках проєкту ми записали та опрацювали 27 усноісторичних інтерв’ю з краматорськими жінками віком від 40 до 79 років. На основі цих матеріалів було створено вуличну виставку “Краматорськ – місто на лінії фронту. Голоси українських жінок”, яка буде показана у Братиславі та Празі впродовж жовтня-листопада, серію публікацій у партнерстві з жіночим журналом DIVOCHE MEDIA, документальний серіал Радіо Культура, та кіноісторію “З 2014 року: жіночі історії Донеччини”, що крізь призму особистих спогадів чотирьох вибраних героїнь розповідає про окупацію та звільнення Краматорська у 2014 році, і про те, як відтоді усе змінилося. Фільм буде показано у різних містах України.
ℹ️ ПРО ФІЛЬМ: “З 2014 року: жіночі історії Донеччини”
2024, 40 хв., режисерка Ольга Поворозник
“Ми думали, що найстрашніше позаду…”
Чотири різних жінки – з різним запліччям, різного віку, професій та соціальних статусів – розповідають про місто і досвід, який їх об’єднує – окупацію та звільнення Краматорська у 2014 році. Як це – коли твій державний прапор стає забороненим поєднанням кольорів? Як це – коли біля твого дому блокпост ворожої армії, а дітей і далі треба возити в школу? Як це – коли місто звільнене і знову не страшно виходити на вулиці?
Після нетривалої окупації у 2014 Краматорськ став центром Донецької області, активним осередком бізнесу, волонтерства та допомоги військовим. Місто виросло і розквітло, хоч і опинилося відтоді у прифронтовій зоні. Голосами краматорських жінок наша кіноісторія розповідає про те, як безповоротно усе змінилося – для них особисто і для країни загалом – з чотирнадцятого року, і як вони своєю щоденною працею наближають перемогу у війні, що триває вже понад десять років.
Щоб ми могли орієнтуватися в кількості гостей, будь ласка, зареєструйтеся у формі, яка доступна за лінком
https://forms.gle/2YdfXfUGEgRUCjFj9
Джерело заходу: https://www.facebook.com/548440487788597