Андрій Шуляр та його внесок у розвиток містобудування та збереження архітектурної спадщини Львівщини

Андрій Шуляр та його внесок у розвиток містобудування та збереження архітектурної спадщини Львівщини
Андрій Шуляр та його внесок у розвиток містобудування та збереження архітектурної спадщини Львівщини
2023-12-15 18:30:00 –
Науково-технічна бібліотека НУ “Львівська політехніка”
Лекція «Андрій Шуляр та його внесок у розвиток архітектури, містобудування та збереження архітектурної спадщини Львівщини»
Про життєвий та професійний шлях Андрія Шуляра оповість його син Віталій Шуляр, архітектор, старший викладач кафедри основ дизайну та архітектури Львівської політехніки.
15 грудня виповнюється 105 річниця з дня народження Андрія Шуляра (1918-2010), заслуженого архітектора України, лауреата Шевченківської премії в галузі архітектури, начальника управління архітектури Львівського облвиконкому – головного архітектора області в 1953-1980 рр.
Його активна управлінська та творча діяльність справила значний вплив на урбаністичний розвиток та архітектуру Львова та інших міст області.
Він був співавтором генерального плану Львова 1966 р., генпланів Трускавця, Червонограда, Сокаля, Дрогобича, Борислава, Новояворівська.
Завдяки його активній професійній та громадській позиції, дипломатичному хисту та наполегливості вдалося порятувати від руйнування та відновити визначні пам’ятки архітектури Львова та області, зокрема, костели Домініканський, Бернардинів та Єзуїтів, Порохову вежу, Королівський арсенал, замки в Олеську та Свіржі, монастирі у Белзі та Олеську, синагоги в Жовкві та Бродах, дерев’яні церкви тощо.
За його проектами збудовані, зокрема, пологовий будинок на вул. Мечнікова, гуртожиток на вул. Тарнавського, пам’ятник Івану Франку у Львові, готель та ресторан у Трускавці тощо.
А ще Андрій Шуляр був всесторонньо розвинутою особистістю. Співав у хорі, професійно грав на мандоліні, цитував напам’ять поезії Тараса Шевченка, Адама Міцкевича, чудово володів технікою акварельного малюнку.
Був особисто знайомий з багатьма відомими українцями: письменником Богданом Лепким, вченим-географом Володимиром Кубійовичом, композитором Миколою Колессою, архітектором Євгеном Нагірним.
Після лекції оглянемо документальний фільм Львівського телебачення «Гідність», режисер Дарія Ткач.
Вхід вільний
Присутніх пригощає Кава старого Львова та BISCOTTI!
Джерело заходу: https://www.facebook.com/306714855568814