МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

БАХ Маратон. 22 дитини Баха

21 Бер (Чт)/20:00
- 21 Бер/21:30
БАХ Маратон. 22 дитини Баха

БАХ Маратон. 22 дитини Баха

БАХ Маратон. 22 дитини Баха

Афіша Львів №1

2024-03-21 20:00:00 – 2024-03-21 21:30:00
Львів, вул. М. Скорика, 7

Щорічно на честь святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «БахМаратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

21 березня він зазвичай проводить на велотреку, 22 — сподіваємось перестрітись в класі йоги. Березня 23 обмежимось спортивною ходьбою, а багатоборства залишимо на останній день проєкту, 24 березня.

Так, цей маратон входить у п’ятірку найнезвичніших змагань світу, адже у його головній ролі — ментора, судді, та зрештою й переможця водночас — майже священний Йоганн Себастьян Бах.

За його прикладом Гендель звернувся до акваджогінгу, а Кейдж — до медитативних практик пізнання себе. Навіть сьогодні нам ще стільки невідомо про нього і водночас ми знаємо все необхідне! Вічно молодий (таки так, зовсім не той огрядний нудний дядечко, якого ви звикли бачити на старечих портретах) Бах пробіжить маратон на знак свого 339-річчя.

Відкиньте всі умовності (його пишну перуку, нахмурене чоло і т.д.) та забігайте до Філармонії. Маратон нового й актуального бахівського мистецтва від наших артистів гарантуємо!

***

Страшенно працьовитий композитор, надійний вчитель і щасливий батько — за життя Бах приміряв чимало іпостасей. Він сам походив із давнього роду музикантів: за тих часів вже лише його прізвище здавалось суголосним цій професії. Йоганну Себастьяну двічі в житті являлася любов, і серед її плодів — чимало нащадків, синів та доньок. Авторитетні джерела досі містять суперечливі дані щодо кількості дітей, і це не дивно. У різних відомостях побутує думка про 20 або 22 синів та доньок. Ті десять із них, що досягли повноліття у доброму здоров’ї, вирізнялись музичними здібностями: а врешті четверо синів Баха стали видатними композиторами. Проте ще у дитинстві вони та їхні сестри стали тими особливими світочами натхнення, для яких Бах творив музику. Океаном любові, на спомин про який Бах спирався у скрутні часи.

Так, одного разу Моцарт зронив: “Бах — батько, а ми його діти”. І хоч тоді мова велась про Карла Філіппа Емануеля, сьогодні ми б хотіли наголосити на вічності постаті Баха й тому, як її присутність непомітно й сильно впливає на сучасне життя: вся знайома нам музика позначена його впливом, всі наші музиканти змалку зростали на його творчості, всі насущні теми охоплені в цій безмежній синергії барокового генія та майстра.

Відвідайте цей концерт і можливо, у списку спадкоємців Баха нас стане більше?

Виконавці:

Ірина Ключковська, сопрано
Ярема Павлів, скрипка
Оксана Рапіта, фортепіано
Мирослав Драган, фортепіано
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Тарас Вергун, диригент

Програма:

Йоганн Себастьян Бах
Бранденбурзький концерт №3 соль мажор, BWV 1048
Концерт для скрипки з оркестром №2 мі мажор, BWV 1042, Allegro
Концерт для двох фортепіано з оркестром до мінор, BWV 1062
Кантата «Bereitet die Wege, bereitet die Bahn» BWV 132
Арія соль мажор для струнних з Сюїти №3, BWV 1068

🎥 Трансляція тут: https://youtu.be/5R7APywg0OA

Джерело заходу: https://www.facebook.com/363833003282192

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1