МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

"Довкола Греко-католицької духовної семінарії", екскурсія Тетяни Казанцевої

23 Чер (Нд)/11:00
- 23 Чер/13:30
"Довкола Греко-католицької духовної семінарії", екскурсія Тетяни Казанцевої

"Довкола Греко-католицької духовної семінарії", екскурсія Тетяни Казанцевої

"Довкола Греко-католицької духовної семінарії", екскурсія Тетяни Казанцевої

Афіша Львів №1

2024-06-23 11:00:00 – 2024-06-23 13:30:00
Lviv, Ukraine

У неділю 23-го червня з 11:00 до 13:30 запрошуємо на екскурсію “Довкола Греко-католицької семінарії” історика архітектури Тетяни Казанцевої. Ціна – 440 гривень*, 15% прибутку для ЗСУ, реєстрація – https://bit.ly/3VJJGGG Місце зустрічі – у повідомленні напередодні до 21:00.

Відвідаємо перлину, створену за сприяння Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого, – будівлю Греко-католицької семінарії, що була осередком української культури, мистецтва та духовності. Зрозуміємо планування будівлі, обговоримо її художнє та скульптурне вирішення, помилуємося численними розписами, що колись оздоблювали всю будівлю. Відвідаємо щойно відреставроване під керівництвом Ірини Гірної приміщення з дивовижними ардековими орнаментами у витонченій палітрі, оглянемо відкриті фрагменти розписів в інших приміщеннях, а також зрозуміємо, де в семінарії була каплиця, в якій відбувалися всі найважливіші події.

Також оглянемо дивом збережені за радянської доби рельєфи улюбленого скульптора Митрополита – Андрія Коверка, – де побачимо переплетення орнаментальних мотивів з Єрусалимського храму та українських національних символів.

Говоритимемо про творця орнаментальних мотивів та виконавця полотен іконостасу Петра Холодного, а також про становлення української мистецької школи у міжвоєнний час.

Довідаємося, де була церква св. Духа, як вона виглядала, її історію та імена пов’язаних з нею діячів. Розповімо про роль Модеста Сосенка в оздобленні інтер’єрів цього храму – єдиного, що його у Львові реалізував улюблений живописець Митрополита. Обговоримо обставини знищення цього храму, численні і нерідко екстравагантні пропозиції до його відновлення та перетворення вцілілої дзвіниці на музей “Русалки Дністрової”.

Довідаємося первісне призначення згаданих будівель, де саме розташовувався сад домініканок, з ким він сусідив і яку роль відіграв цей монастир у розвитку Галицького передмістя.

Також на екскурсії згадаємо королівську сестру Теофілію Вишневецьку, цісаря Йосифа ІІ, славних будівничих Мартина Урбаніка та Сильвестра Гавришкевича, знаного живописця Луку Долинського та засновника “Руської Трійці” Маркіяна Шашкевича.

*) У випадку невідвідування, запізнення, відмови від участі пізніше, ніж 24 години до початку екскурсії, кошти не повертаються.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1875980912886098

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1