МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Експозиційний проєкт “(НЕ)ТЛІННІ”

16 Тра (Чт)/14:00
- 16 Тра/15:00
Експозиційний проєкт “(НЕ)ТЛІННІ”

Експозиційний проєкт “(НЕ)ТЛІННІ”

Експозиційний проєкт “(НЕ)ТЛІННІ”

Афіша Львів №1

2024-05-16 14:00:00 –
Rynok ploshcha, 6, Lviv, Ukraine, 79008

Виставку меморіальних вишивок з фондів ЛІМ приурочено до Всесвітнього Дня вишиванки, який відзначаємо щороку у третій четвер травня.
Українська вишивка – зрима пісня українського народу, рукотворна закодована молитва — звернення до Бога. Її вважають оберегом української нації. Вона символізує пам'ять роду, вірність і любов, в ній закладено обереги і віру в силу нашої генетичної, історичної та національної пам’яті.
Тлінними нажаль є тканини, нитки… Та НЕТЛІННА наша пам’ять…, українські звичаї, усвідомлення національної ідентичності.
На виставці представлено понад 50 унікальних пам’яток колекції визвольних змагань українського народу. Більшість експонатів представлені вперше.
Кожна вишивка має свого власника, або ж автора, свою історію. Ці вишиванки несуть енергетику особистостей, які творили і продовжують творити нашу історію. Це наші борці за Вільну Незалежну Сильну Україну в часи українського підпілля 40 – 50-их рр. ХХ ст., політв’язні сталінських тюрем та таборів ГУЛАГу, а також сучасні Герої – добровольці.
Хронологічні рамки пам’яток — друга половина ХІХ ст. до сьогодення.
У межах виставки експонуються жіночі сорочки, які вражають різноманіттям крою, орнаментами. Привертають увагу чоловічі сорочки. У них – молитва матері за сина, любов дружини до чоловіка. Окреме місце на виставці займають рушники, які як життєва дорога, символізують обереги, українські регіони, віру в кращу долю України, дівочі мрії про майбутнього нареченого. Кожна вишивка супроводжується лаконічною довідкою. Поряд зі сорочками — світлини їх власників у вишиванках та короткі біографічні дані.
Вражають вишивки, виконані репресованими українками під час перебування під слідством, тюремного ув’язнення та заслання. Вони були щемливим спогадом про минуле щасливе життя, віддушиною, надією… Десятки тисяч українок, засуджених за політичними звинуваченнями до тривалого ув’язнення у тюрмах і таборах ГУЛАГу, незважаючи на голод, холод, виснажливу працю і хвороби, продовжували творити, утверджуючи власні національні й релігійні переконання та нескореність. Втілюючи у вишивках свої сподівання на кращу долю, вони вимолювали волю не тільки для себе особисто, а й для своїх дітей, народу та Батьківщини.
А ще у вітрині можна побачити унікальні засоби для вишивання…, “вишивки” на папері…і інші цікаві експонати.
Автор проєкту: старший науковий співробітник Львівського історичного музею Люба Коваль.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/760333909519893

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1