
Глинянський килим: минуле чи майбутнє?
Глинянський килим: минуле чи майбутнє?
Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького щиро запрошує відвідати новий виставковий проєкт «Глинянський килим: минуле чи майбутнє?».
Авторський проєкт Зеновії Шульги має на меті представити глинянський візерунковий текстиль як явище у царині ужиткового мистецтва. Глинянський килим асоціюється з бездоганним технічним виконанням, високоякісною сировиною, різноманітністю художніх композицій візерунків, вишуканою кольоровою гамою. До створення проєктів килимів у різний час були залучені відомі українські та польські митці: Е. Ковач, В. Крицінський, І. Юрайда, Т. Гриневич, В. Цьонь, М. Бутович, П. Холодний (молодший), В. Дядинюк, С. Гординський, С. Борачок, М. Левицький, З. Стриєнська, Ю. Чайковський та інші.
Зараз глинянський текстиль переживає новий етап відродження. У місті знову працюють майстрині за верстатами, виконуючи килими за проєктами 1920-1930-х років та нових авторських розробок.
Виставку реалізовано з нагоди нового кроку до відродження килимарства: 3 24 січня 2023 року Глинянський візерунковий текстиль внесено до національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.
Кураторка проєкту – Любава Собуцька.
В експозиції представлено понад 50 автентичних та сучасних творів. Виставка розмістилась у головних залах Національного музею, оглянути її ви зможете до 20 серпня!
🕒 ВТ-НД / 10:00 – 18:00
(каса до 17:30)
Понеділок – вихідний
🎫 Дорослі – 100 грн., студенти/пенсіонери – 50 грн., учні – 20 грн.
📍Головна будівля Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20)
До зустрічі 🧡