МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської. Лекція-презентація Олени Галети

8 Лис (Ср)/17:00
- 8 Лис/18:00
Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської. Лекція-презентація Олени

Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської. Лекція-презентація Олени Галети

Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської. Лекція-презентація Олени Галети

Афіша Львів №1

2023-11-08 17:00:00 –
Дім Франка – Franko House

Дві мандрівки Софії Яблонської — у просторі і в літературі — ми знаємо за її тревелогами. Як і дев'яносто років тому, вони й досі продовжують не тільки захоплювати, а й дивувати — такими несподіваними здаються в українській літературі між світовими війнами. Її паризький архів, лише почасти відомий дослідникам, містить нові ключі до прочитання — свідчення про середовища, моди і настрої, про недосконалість людської природи і силу любові, які пояснюють траєкторії її руху і потребу закорінення. І розірвані стосунки, й недруковані твори постають у цій романоцентричній історії як етапи особистісного і літературного становлення завдовжки у навколосвітню мандрівку, пошуки відповідного способу оповідати про світ і про себе, обираючи між пристрастю і думкою, ризиком і викликом, самістю і причетністю.

Олена Галета — докторка філологічних наук, професорка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, запрошена професорка Варшавського університету й Українського католицького університету. Досліджувала й викладала українську літературу в університетах та наукових інституціях США, Канади, Німеччини, Австрії, Польщі, Чехії й Хорватії. Упорядниця понад десятка наукових видань, авторка монографій «Від антології до онтології: антологія як спосіб репрезентації української літератури кінця ХІХ — початку ХХІ століття» та «Нова словесність: українська література в антропологічній перспективі».

Лекція відбудеться в межах циклу зустрічей «ВіКо: ВІдкриті КОлекції» — розмови з дослідниками, музейниками, архівістами й колекціонерами про невідомі джерела, знахідки, відкриття та людські історії, пов'язані з ними.

Ivan Franko str. 150-152
Львів, Львівська область

Джерело заходу: https://www.facebook.com/298218323081739

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1