МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Клавесин при свічках. Гольдберг-варіації Баха

12 Чер (Ср)/21:00
- 12 Чер/22:00
Клавесин при свічках. Гольдберг-варіації Баха

Клавесин при свічках. Гольдберг-варіації Баха

Клавесин при свічках. Гольдберг-варіації Баха

Афіша Львів №1

2024-06-12 21:00:00 – 2024-06-12 22:00:00
Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013

Пориньте у світ розкішного бароко в Органному залі, де чарівність клавесина поєднується з геніальністю Баха. Відома українська клавесиністка Олена Жукова виконає Гольдберг-варіації, один з найвидатніших та найвіртуозніших творів доби бароко.

Гольдберг-варіації BWV 988 складаються з арії, за якою слідує 30 її видозмінених варіанти. Цей твір вважають вершиною клавірної музики та ілюстрацією майстерності Баха як композитора. Існує легенда, що Бах написав Гольдберг-варіації для свого учня Йоганна Готтліба Гольдберга, аби той міг грати їх для свого покровителя, графа Кайзерлінга. Граф страждав на безсоння і попросив Гольдберга грати для нього музику, яка б заспокоювала його під час безсонних ночей. Гольдберг-варіації були написані таким чином, що мали розважати та водночас заспокоювати слухача.

Технічно та емоційно складний твір включає широкий діапазон стилів та жанрів, від елегантної арії до віртуозних фуг і танцювальних п'єс. Бах організував варіації у групи по три, де кожна третя варіація є каноном і щоразу підвищується на інтервал (наприклад, унісон, секунда, терція тощо).

Гольдберг-варіації, виконання яких вимагає не лише технічної майстерності, але й глибокого емоційного занурення, виконає Олена Жукова, знана своєю унікальною інтерпретацією музики бароко. Клавесиністка має понад 20-річний досвід історично-орієнтованого виконавства на старовинних інструментах.

Зануртеся у неперевершену атмосферу класики при свічках під звуки вишуканого клавесину.

Виконавиця:
Олена Жукова – клавесин

Програма:
Йоганн Себастьян Бах – Гольдберг-варіації, BWV 988

Про виконавицю:
Олена Жукова – клавесиністка, доцентка кафедри камерного ансамблю Національної музичної академії України, засновниця класу клавесина в Інституті музики імені Глієра. Брала участь у численних концертах як солістка, ансамблістка та концертмейстерка (клавесин та фортепіано) у провідних залах міст України та за її межами, зокрема в Аргентині, Великобританії, Норвегії, Нідерландах, Південній Кореї, США, Угорщині, Франції тощо.
Лауреатка міжнародних конкурсів, зокрема Першої премії у двох категоріях Міжнародного конкурсу гри на клавесині Ванди Ландовської (м. Руво ді Пулья, Італія, 2014), 1 премії International Tadini Competition (Lovere, 2016) та ІІ премії конкурсу Pietro Argento Competition (2017).
У 2000 році звернулася до історично-орієнтованого виконавства на клавесині, яке поєднує з академічним. Брала участь у виступах ансамблів “Ars Amarilli”, “Secundum Аrtem” (започатковані нею), “Kiev-Baroque”, “Art-Offertorium”, “Collegium Kyiv” та ін.
Має фондові аудіо-записи у Національній радіокомпанії України, у Великій Британії вийшов CD “Great Olde European Music”, створений за її участі. 2017 року вийшов CD клавесинної музики “Harpsichord Mystery”.
У складі проекту Two violins представляла Україну протягом Зимових Олімпійських ігор в м. Пхьончанг та м. Сеул (лютий, 2018) у межах Юнацьких Олімпійських ігор (м. Буенос-Айрес, Аргентина); джазовому фестивалі ASUJAZZ (м. Асунсьон, Парагвай, 2018).
Учасниця багатьох фестивалів в Угорщині, Італії, Великобританії, Норвегії, Нідерландах, Польщі та ін.
У складі оркестру Collegium Musicae Antiquae Varsoviensis як клавесиністка та виконавиця Бассо контінуо брала участь у постановці Вівальді "Тріумф Юдіфь" в варшавській Opera Kameralna (2023).
Брала участь в майстер-класах Кетіла Хаугзанда, Тона Коопмана, Мартена Жестера, Жака Ога, Владислава Клосевича, Марека Топоровскі, Ельжбети Стефаньської, Бернгарда Білітера, Мишеля Ульмана, Алін Зільберайх, Крістофера Стембриджа, Менно ван Дельфта, Річарда Егарра, Коліна Бута и Керол Черазі (клавесин), Фредеріка Агесі, Філіппа Бьянконі, Терез Дюссо, Філіпа Антремо, Бернда Гьецке, Джея Готліба, Михайла Аркадьєва, Ноеля Лі (фортепіано); Міхала Каньки, Марчина Сенявського, Гжегожа Котова, Алексіса Гальперіна, Шмуля Ашкеназі, Діани Лігеті, Роберта Кулека (камерний ансамбль).

Тривалість: близько години

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

Квитки можна придбати:
у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00
онлайн на https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html

//Ця подія буде цікава відвідувачам від ~7 років.//

Джерело заходу: https://www.facebook.com/7178462212262581

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1