МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок благодійних акцій

26 Кві (Пт)/17:00
- 26 Кві/17:45
Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок

Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок благодійних акцій

Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок благодійних акцій

Афіша Львів №1

2024-04-26 17:00:00 – 2024-04-26 17:45:00
OMNI Campus

Запрошуємо вас на професійну панель «Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок благодійних акцій», що відбудеться у п'ятницю 26 квітня о 17:00 в Павільйоні №5 (Omni Campus).

Учасники події:
📌Євгенія Кравчук, народний депутат України, заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України;
📌Ігор Степурін, голова благодійного фонду «Бібліотечна країна», виконавчий директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів;
📌Олександра Коваль, директор Українського інститут книги
📌Віктор Круглов, директор видавництва «Ранок»;
📌Андрій Кокотюха, український письменник;
📌Антоніна Немиря, директор Центральної публічної бібліотеки Вугледарської громади, Донецька область.

Модераторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна».

Відповідаючи на питання, чому Україну не захопили за три дні, ми чуємо тези про цінності та культуру. Нині ми існуємо тому, що попри довгі роки утисків та бездержавності, існували книжки, які були носіями цінностей, що донині захищаються зі зброєю в руках.

Свідченням культурного геноциду, який здійснює росія в Україні, є постраждалі або знищені 1974 об'єкти культурної інфраструктури, і з них бібліотек – 705. Знищені близько 1,5 млн примірників книжкового фонду. На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей російські окупанти знищили майже усю українську літературу. Водночас росіяни у 2023 році завезли на тимчасово окуповані території України близько 2,5 млн російських книжок. В окупованому Каланчаку росіяни разом із місцевими колаборантами відкрили одну із перших так званих модульних бібліотек в окупованій частині Херсонщини.

В умовах складної фінансової ситуації в державі в період воєнного часу до поповнення бібліотечних фондів долучається громадська спільнота та волонтери. З’явились десятки ініціатив зокрема, «Книжкові гранти» Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, «Нова сторінка» ініціатива Євгенії Кравчук спільно з БФ «Бібліотечна країна», всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!" Уповноваженого із захисту державної мови, «Незламні бібліотеки» Українського ПЕН, Клуб "Подаруй Книгу!", та інші.

Не пропустіть цю унікальну можливість приєднатися до обговорення важливої теми для нашої культури та майбутнього країни. Запрошення відкрите для всіх зацікавлених. Будемо раді бачити вас!

Чекаємо Вас на ВДНГ!
Вхід вільний.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1483370109273289

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1