МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Літо чеської музики у Львові: симфонієтта

7 Лип (Нд)/18:00
- 7 Лип/19:30
Літо чеської музики у Львові: симфонієтта

Літо чеської музики у Львові: симфонієтта

Літо чеської музики у Львові: симфонієтта

Афіша Львів №1

2024-07-07 18:00:00 – 2024-07-07 19:30:00
Львів, вул. М. Скорика, 7

Не пропустіть вишуканий симфонічний вечір чеської музики!

🎻 7 липня о 18:00 у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, диригента Теодора Кухара та піаніста Романа Лопатинського звучатимуть перевірені часом й прихильністю меломанів твори Сметани, Дворжака та Яначека.

Твори, що пролунають цього вечора, захоплюють актуальністю наших сучасників, хоч і написані вони були у другій половині XIX — першій половині ХХ століть. Назву події позичила «Симфонієтта» Яначека: пізня робота досвідченого майстра для незвичного складу оркестру (з великого складу якого аж 25 виконавців на мідних духових інструментах). Симфонієтта присвячена «Чехословацьким Збройним Силам». Експресивні фанфари на початку спонукали композитора спершу назвати твір «Воєнна симфонієтта», але далі він залишив лише одне промовисте слово, що давало настрій твору. Своє дітище Яначек уявляв як відображення «сучасної вільної людини, її духовної краси й радості, її сили, відваги й переконаності боротись задля перемоги».

Від життєствердних фанфар до знаменитої романтичної опери, що стала предтечею стрімкого розвитку чеської музики ще у 1866 році: першим номером події стане увертюра до «Проданої нареченої» Берджіха Сметани. Цю запальну, танцювальну, щиру мелодійність ви впізнаєте з перших нот. Комічний сюжет оповідає про історію, сповнену сюрпризів, життєві лінії справжніх закоханих, які плутаються з вибриками зловмисників, але врешті переплітаються воєдино.

А родзинкою цієї масштабної події стане виступ відомого українського соліста Романа Лопатинського у Фортепіанному концерті Антоніна Дворжака. Лопатинський — лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів.

Концерт для фортепіано з оркестром соль мінор — один із перших завершених інструментальних концертів Дворжака, що стали взірцями репертуару всіх шанованих виконавців. Композитор звернув свою увагу на форму й сутність класичних моделей жанру, увиразнивши елементи фольклору. Твір дивуватиме слухачів оригінальною фантазією Дворжака у поєднанні сольного витонченого фортепіано з потужністю оркестрової палітри.

Виконавці:

▪️ Роман Лопатинський, фортепіано
▪️ Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
▪️ Теодор Кухар, диригент

Програма:

▪️ Бедржіх Сметана. «Продана наречена». Увертюра (1866)
▪️ Антонін Дворжак. Фортепіанний концерт соль мінор тв. 33 (1876)
▪️ Леош Яначек. «Симфонієтта» (1926)
• Allegretto — Allegro maestoso («Фанфара»)
• Andante — Allegretto («Замок, Брно»)
• Moderato («Королівський монастир, Брно»)
• Allegretto («Дорога до Замку»)
• Andante con moto («Ратуша, Брно»)

Джерело заходу: https://www.facebook.com/2587713378067989

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1