МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Майстер-клас із писанкарства з Вірою Манько

14 Кві (Нд)/13:00
- 14 Кві/16:00
Майстер-клас із писанкарства з Вірою Манько

Майстер-клас із писанкарства з Вірою Манько

Майстер-клас із писанкарства з Вірою Манько

Афіша Львів №1

2024-04-14 13:00:00 – 2024-04-14 16:00:00
Дім Франка – Franko House

«Писанка – абсолютно унікальний витвір народного генія. Вона завжди конденсувала в собі образно-символічний зміст. З давніх-давен у неї було багато функцій: її дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, сили, урожаю, краси. Вірили, що писанка лікує від різних хвороб, від переляку, наговору, качали по землі, щоб була родючою. А ще підкладали під вулики, щоб бджоли носили духмяний, настояний на травах мед.

На цьому маленькому диві органічно поєднуються різноманітні кольори: чорний, багряно-червоний, золотисто-коричневий, темно-зелений, синій, білий, жовтогарячий та багато інших. Усі вони наділені певним символічним значенням. Кожний регіон України має свої традиції, пов’язані з виготовленням писанок, але скрізь це святкове, огорнене особливою святістю дійство.
Без перебільшення можна сказати, що писанка – всесвітньо відома візитівка України!», — так написала про маленьке художнє диво Віра Манько, член Спілки народних майстрів України, у своїй дослідницькій праці «Українська народна писанка».

Ще 2001 року вона видала цю книжку, яка налічувала 465 взірців, а доповнене друге видання уже містить півтори тисячі зразків писанок з різних регіонів України. У пані Віри є і своя доволі велика колекція з трьох тисяч писанок, більшість з яких розписала сама.

❗ Щиро запрошуємо у #майстерклас_в_музеї

Джерело заходу: https://www.facebook.com/795932289049275

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1