МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Молитва для Василя

29 Чер (Сб)/17:00
- 29 Чер/18:30
Молитва для Василя

Молитва для Василя

Молитва для Василя

Афіша Львів №1

2024-06-29 17:00:00 – 2024-06-29 18:30:00
Львів, вул. Скорика, 7

Програма концерту зосередиться на камерній музиці як новітніх авторів, так і представників пізньоромантичної епохи. Всі обрані твори, написані в індивідуальному стилі кожного з митців, відобразили головні тенденції розвитку української інструментальної музики. Найстаршого з композиторів, Василя Барвінського, називали «композитором без нот», бо радянський режим привселюдно спалив більшість його рукописів. Проте він є першим українським композитором, ноти якого видавалися в Європі, США, Японії (видання «Рeters», «Universal Edition»). Його «Шість мініатюр на українські теми» виявились такими популярними, що 1000 примірників розійшлися всього за 4 місяці по Європі, що для 1925 року було значимим успіхом. Але у Мордовському ГУЛАГу, де видатний композитор несправедливо перебував цілих 10 років, Василь Барвінський створив Квінтет для скрипок, альта, віолончелі та фортепіано, – музику, сповнену тонкого ліризму та пошани перед українською мелодикою.

Мирослав Скорик, що в дитинстві пережив репресії та заслання до Сибіру, став голосом своєї генерації та чільним представником української “нової фольклорної хвилі”. Речитатив, що є насамперед вокальною монологічною формою вислову музичної думки, в музиці Мирослава Скорика пов’язаний з європейською інструментальною традицією. У “Елегії” він знаходить точку перетину європейської традиції з українською як універсальних жанрових стереотипів та неповторної своєрідності трактування жанру.

Роки написання фортепіанного квінтету були одними з найщасливіших в житті Бориса Лятошинського: роки кохання, творчих злетів, часу, коли здавалось, що весь світ може поміститись в музиці, що так вміло відображає найтонші порухи душі. Адже елегійність й тут стала ключовою характеристикою твору: у значенні поетичного відгуку митця, ліричної, емоційної реакції на життєві події… Тим часом як струнний квартет “Ремінісценції” стане даниною пам’яті композиторці Ганні Гаврилець. Медитативність музики, її задумливий настрій перенесуть слухача у чарівний час, коли звуки снують довгу нитку меланхолійних згадок про найголовніші цінності життя.

Спільно ці твори стануть молитовною згадкою про героя України Василя Сліпака.

Виконавці:

Струнний квартет «Фенікс»:
Микола Гав’юк, скрипка
Петро Тітяєв, скрипка
Вадим Педорич, альт
Денис Литвиненко, віолончель
Віоліна Петриченко, фортепіано

Програма:

Ганна Гаврилець (1958-2022). Струнний квартет № 2 «Ремінісценції»
Микола Лисенко (1842-1912). «Елегія памʼяті Шевченка»
Мирослав Скорик (1938-2020). «Елегія»
Микола Лисенко. Елегія «Сум»
Василь Барвінський (1888-1963). Фортепіанний квінтет
Борис Лятошинський (1895-1968). Фортепіанний квінтет. Дві частини

За підтримки почесного консула Франції у м. Львові Павла Яреми

Джерело заходу: https://www.facebook.com/359569790111162

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1