МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Нестор Нижанківський та Станіслав Людкевич: між співпрацею і конфліктами

29 Чер (Чт)/12:00
Нестор Нижанківський та Станіслав Людкевич: між співпрацею і конфліктами

Нестор Нижанківський та Станіслав Людкевич: між співпрацею і конфліктами

Нестор Нижанківський та Станіслав Людкевич: між співпрацею і конфліктами

⌚️Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Музей С. Людкевича продовжує знайомити у циклі лекцій широкі кола своїх шанувальників і відвідувачів з персоналіями оточення С. Людкевича. Чергова лекція старшого наукового співробітника музею Якима Горака, яка відбудеться у четвер, 29 червня 2023 р. о 12:00 год., буде присвячена композиторові, хоровому диригенту, музично-громадському діячу, музичному критикові Несторові Остаповичу Нижанківському (1893 -1940). Його взаємини з С. Людкевичем протривали усього 15-16 років (1924 – 1939), вони почалися зі співпраці в музично-громадській і музично-педагогічній ділянках, а завершилися поступовим загостренням особистого конфлікту, який довелося вирішувати мировим судом.
У лекції розкриватиметься обставини початків співпраці обох діячів ще підчас проживання і праці Н. Нижанківського у Празі щодо допомоги і розвитку заснованому зусиллями С. Людкевича при Музичному товаристві ім. М. Лисенка симфонічному оркестрі​. Відтак буде обговорено повернення Н. Нижанківського з Праги до Львова, його працевлаштування за сприяння С. Людкевича і В. Барвінського у Вищому Музичному Інституті, контакти з С. Людкевичем на педагогічній ділянці в інституті у Музичному Товаристві ім. Лисенка, творча співпраця у музичному житті Львові, музично-критична оцінка С. Людкевичем концертних виступів і композиторської творчості Н. Нижанківського, участь обох діячів, а згодом і конфлікт і спроби його полагодження у Союзі Українських Професійних Музик.
Лекція, яка супроводжуватиметься ілюстративним матеріалом з фондів музею, приурочена до 130-річчя з дня народження Н. Нижанківського, яке виповнюється цьогоріч.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/188333754207164
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1