МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Презентація "Американський авіаносець у Львові"

22 Чер (Чт)/15:00
пл. Ринок, 6
Презентація "Американський авіаносець у Львові"

Презентація "Американський авіаносець у Львові"

Презентація "Американський авіаносець у Львові"

⌚️Коростень. Фестиваль дерунів

Експозиція у "Музей науки і техніки у Львові" (вул. Д.Вітовського, 57а) поповнилася цікавим предметом – моделлю авіаносця ВМС США Enterprise CVN-65, виконаної у масштабі 1:63, її довжина близько 6м

United States Ship Enterprise CVN-65 – на сьогодні найдовший (342,3 м), і, на свій час, найбільший військовий корабель, що коли-небудь був побудований. Це перший у світі авіаносець з ядерною силовою установкою (загалом він був оснащений 8 ядерними реакторами). Був єдиним побудованим кораблем з початкового проекту на 5 суден через надвисоку затратність при будівництві і модернізації. Для його супроводу було розроблено дві серії атомних ракетних крейсерів – California та Virginia. Авіаносець міг нести до 90 авіасуден і до 4800 чоловік екіпажу.
Був побудований на верфях Ньюзпорту у штаті Вірджинія, у 1960 році був спущений на воду, а через рік уведений в експлуатацію. Останній вихід у море відбувся в 2012 році. Церемонія списання пройшла у 2017 році у доках Ньюзпорту, де все й починалось.
14 січня 1969 року «Ентерпрайз» пережив велику пожежу. Випадково активувалась одна з ракет, що потрапила у топливний бак одного з літаків. Внаслідок цього відбулося займання розлитого топлива, вибухи авіабомб і неконтрольовані пуски ракет на кораблі. 27 чоловік загинуло, 343 було поранено і було знищено 15 літаків.
Приймав участь у майже всіх гучних конфліктах свого часу: Карибській кризі, В'єтнамській війні, «Лисі пустелі», протистоянні з талібами в Афганістані, війні в Іраку.
Девіз «Ентерпрайзу» не вимагає пояснень – The First, The Finest («Перший та найліпший»). Окрім рекордів у габаритах і першості, корабель став одним з головних символів американської могутності у часи Холодної війни.
Модель надана на експонування Галицьким авіаційним історичним технічним товариством.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/281086004324757
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1