МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Симфонічні премʼєри

19 Тра (Нд)/19:00
- 19 Тра/20:00
Симфонічні премʼєри

Симфонічні премʼєри

Симфонічні премʼєри

Афіша Львів №1

2024-05-19 19:00:00 – 2024-05-19 20:00:00
Степана Бандери, 8, Lviv, Ukraine, 79013

Запрошуємо на симфонічну програму з двох віртуозних скрипкових концертів Іштвана Мартона та Олександра Шмикова, що вперше звучатимуть у Львові. Твори українських композиторів презентуватимуть знаний львівський скрипаль Ігор Муравйов та Луганський симфонічний оркестр під дириґуванням Івана Остаповича.

Колоритні мотиви Іштвана Мартона з Закарпаття та виразні мелодії Олександра Шмикова, родом з Луганщини, однаково сильно захоплять вас своєю майстерністю та емоційністю. Малознана, але однозначно варта того, щоб про неї дізналося якомога більше слухачів – ця музика випромінює дуже потужну, світлу енергію, яка заряджає всіх оточуючих.

Початково скрипковий концерт Олександра Шмикова "Родючі землі " був задуманий під назвою "Запах скошеної трави", але через нерозуміння європейської публіки всього сенсу цієї назви, вона була змінена. “За сюжетом Концерту ліричний герой у своїх нічних мріях потрапляє в незнайому країну. Він дивиться на ліси, водоспади, квіти, родючу землю і розуміє, що тут він хоче провести усе своє життя. Це найродючіша земля, яка віє таким рідним духом і найсолодшими плодами землі.” – пояснює автор.

Виконавці:
Ігор Муравйов – скрипка
Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
Іван Остапович – дириґент

Програма:
Іштван Мартон – Концерт для скрипки з оркестром (1986)
Олександр Шмиков – Концерт для скрипки з оркестром “Родючі Землі” (2010)

Про соліста:
Ігор Муравйов – український скрипаль та дириґент. Лауреат міжнародних конкурсів, стипендіат президента України. Двічі ставав лауреатом премії В'ячеслава Чорновола.
Навчався у Львівській середній спеціалізованій школі ім. Соломії Крушельницької та Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка (як скрипаль в класі В. Заранського, як дириґент в класі І. Юзюка). Концертмейстер австрійсько-українського оркестру K&K Philharmoniker. Як соліст, дириґент, концертмейстер оркестру та камерний музикант виступає в Україні та країнах Європи. В репертуарі Ігоря Муравйова найвідоміші класичні твори, віртуозні концерти та сучасна музика, першовиконавцем якої він нерідко виступає.

Про композиторів:

Іштван Мартон (1923-1996) – український композитор, педагог, мультиінструменталіст, організатор музичного життя на Закарпатті. Член Спілки композиторів України та Угорщини, заслужений діяч мистецтв України. Закінчив Ужгородське музичне училище, де потім плідно працював багато років. З 1963 року — художній керівник Закарпатської обласної філармонії, з 1975 – Угорського фольклорного ансамблю філармонії. Творчий доробок композитора представлений багатьма жанрами вокальної, інструментальної, хорової, театральної та кіномузики. Серед них музика до комедії “Квітнуть конвалії”, твори для хору, органа, сюїти, сонати, романси і пісні, твори для камерного оркестру. Композитор є автором музики до художнього фільму "Над Тисою" та документального "В Карпатах", вистав "Вернигори" Василя Вовчка, "Повінь" Федора Потушняка та інші. Ці вистави є популярними дотепер.
Більше про композитора читайте на сайті проєкту Ukrainian Live: https://lviv.kontramarka.ua/uk/concert/lvivskij-organnyj-zal-533.html

//Ця подія буде цікава дітям від ~7+//

Джерело заходу: https://www.facebook.com/360035490354574

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1