МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Увага: СВІТЛО! / Attention: LIGHT! / Uwaga: ŚWIATŁO! — Юзеф Робаковскі

20 Бер (Пн)/11:00
- 20 Бер/22:00
Увага: СВІТЛО! / Attention: LIGHT! / Uwaga: ŚWIATŁO! — Юзеф

Увага: СВІТЛО! / Attention: LIGHT! / Uwaga: ŚWIATŁO! — Юзеф Робаковскі

Увага: СВІТЛО! / Attention: LIGHT! / Uwaga: ŚWIATŁO! — Юзеф Робаковскі

⌚️Львівський муніципальний мистецький центр

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку легенди польського мистецтва Юзефа Робаковського. Фото та відеороботи, відібрані із 60-тирічної практики художника, заповнять галерейні зали Центру на вулиці Стефаника 11. Це — перша виставка Робаковського в Україні та його перший візит у Львів.

Автор буде присутнім на відкритті експозиції 20 березня із партнеркою, польською актрисою на кінорежисеркою Малгожатою Потоцкою, вона також візьме участь у експозиції.

Партнерами виставки стали Фотогалерея міста Жешува (fotogaleria.erzeszow.pl), Центр міської історії Центрально-Східної Європи, фестиваль Тетраматика, дослідник Володимир Когут.

***

Робаковскі Лайт
/ Андрій Бояров, куратор виставки

Творчість Юзефа Робаковского найкраще окреслює назва теперішньої, зрештою першої у Львові та Україні, його виставки — Увага:Світло!

Усі його роботи, починаючи від ранніх експериментів з фотографією, ще наприкінці 1950-х (!) та у 1960-х, з кіноплівкою від 1970, а згодом відео чи цифровими носіями оперують світлочутливістю як засобом, методом та й власне меседжем — так, його творчість чистий приклад коли medium is the message за Маклюеном* (Marshall McLuhan). А самі меседжі цих робіт завжди прості, прямі і зрозумілі, як промені. Їхня тематика і значення одночасно мерехтять як кольори в праці, від якої назва цього показу позичена — Attenion: Light! (Dedication to Paul Sharits) та часто-густо так само мають несподіваний звуковий супровід. І саме звук є також невід’ємною частиною його невпинного аудіо-візуального експерименту.

Юзеф Робаковскі / Józef Robakowski, Galeria Wymany, Лодзь / Łódź, 2020 foto Андрій Бояров / Andrij Bojarov
Список робіт і виставок Робаковского по цілому світі за понад 60 років (!) мистецької активності вимірюється тисячами, однак з часом згадані промені не стали затьмареними чи млявими. Актуальність та атрактивність посилу більшості з них навіть зросла, про що, сподіваюся, можна буде переконатися на виставці. Більшість цих праць знаходяться у близько 100 (!) значущих міжнародних збірках і колекціях сучасного мистецтва — на їх перелік тут також не було б місця, як і на кількох стінах Муніципального мистецького центру у Львові. Варто зазирнути на сторінку митця robakowski.eu, щоб ознайомитися з його багатою біографією та здобутками.

Але не можна не згадати, поза багатьма ініціативами та активністю в середовищі, про його власну міжнародну збірку та галерею у центрі Лодзі, яка називалася Galeria Wymiany. Лише минулого року після 35 років діяльності вона була переказана митцем до Музею Сучасного Мистецтва у Варшаві (MSN). Ось ця Wymiana або Обмін є іншим ключовим гаслом для розуміння творчості та широкої суспільної діяльності Робаковского. Від 1978 року Галерею Обміну разом з Юзефом вела його багаторічна партнерка на мистецькому та життєвому шляху Малгожата Потоцка, яка стане учасницею львівської презентації. Саме Galeria Wymiany створила теж архів власних праць Робаковского з есенціальної частини якого і створена його виставка у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

***

Контакт для акредитації преси: lvivart.center/presa
Контактний номер: 063 110 4899

Виставка вільна для відвідування щодня з 10:00 до 21:00.
Львів, Стефаника, 11
Код на брамі 27

Джерело заходу: https://www.facebook.com/604382274520959
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1