МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Вечір пам'яті Івана Керницького

24 Бер (Пт)/17:00
Вечір пам'яті Івана Керницького

Вечір пам'яті Івана Керницького

Вечір пам'яті Івана Керницького

⌚️Дім Франка – Franko House

Цього року 12 серпня відзначаємо 110-ту річницю від дня народження видатного письменника, фейлетоніста, гумориста, журналіста Івана Керницького.
"Письменник з крови і кости, не графоман, не з ласки добродушного видавця, а з Божої ласки", – так охарактеризував Івана Керницького як митця автор передмови до першої збірки новел “Святоіванівські вогні” А. Чайковський.
Іван Керницький, який свого часу з надією зустрів вересень 1939 року, став членом Спілки письменників України, опублікував у Києві 1940 р. збірку новел “Село говорить”, змушений емігрувати до США, бо пам’ять про побачене в 1941-му у Замарстинівській та інших катівнях НКВД викликала біль і несприйняття так званої "визвольної місії" Червоної Армії.
Проживши більше літ на еміграції, аніж на батьківщині, Іван Керницький душею і всіма помислами не переставав бути у Львові, Водниках, Суходолі. "Я вернусь до вас", – писав в одному з листів до сестри.
Завдяки публікаціям Романа Іваничука, виданню творів Івана Керницького видавництвом "Каменяр" за сприяння його директора Дмитра Сапіги та дослідженню біографії та літературного спадку Тарасом Шахом і Романом Гораком, ім’я Івана Керницького повернулося на Батьківщину – в Україну.

Вечір пам’яті Івана Керницького відбудеться у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка, де зберігається фонд Івана Керницького, 24 березня 2023 р., у п’ятницю, о 16 год., з метою збору коштів на побудову пам'ятника у рідному селі письменника.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1423364371734012
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1