МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Відкриття виставки "Андріївські збитки". Шаржі Ігоря Данилихи

13 Гру (Вт)/16:00
- 13 Гру/17:00
Відкриття виставки "Андріївські збитки". Шаржі Ігоря Данилихи

Відкриття виставки "Андріївські збитки". Шаржі Ігоря Данилихи

Відкриття виставки "Андріївські збитки". Шаржі Ігоря Данилихи

⌚️Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Свято Андрія поєднує народні дохристиянські і християнскі традиції. Воно відзначається на вшанування Апостола Андрія Первозванного, покровителя Української Церкви і співзасновника древнього Києва.

Але народні звичаї та обряди мають дохристиянське походження, пов’язане з таїнствами любовної магії, що потім переродилися у ворожіння. Ці традиції були дуже популярними серед хлопців і дівчат і вважалися невід’ємним атрибутом молодіжних вечорниць.

Цього вечора хлопцям дозволялося чинити бешкет… У когось на ранок знаходили воза на даху, зав’язані мотузком двері, припнятого до клямки вхідних дверей коня. Хвіртки, ворота ґазд, у котрих дівчата на виданні, плавали у річці, клуні, частково або цілком розібрані.

Особливо діставалося хазяям, які чинили опір засватати котрусь із дівчат. Бувало: поливали стежки незаміжніх дівчат буряковим квасом, посипали соломою. При тім могли постраждати від бешкетників і якісь не причетні за змістом сусіди…

Серед потерпілих бував і я, батько двох доньок-старшокласниць. Довелося шукати хвіртку за школою, куди вела дорога, встелена моїми дровами. Не скажу, що отримав задоволення від ліквідації наслідків. Хоча за традицією, не мав би ображатися на парубоцькі жарти…

13 грудня 2022 р. в Домі славного композитора Станіслава Людкевича будемо куштувати Андріївську калиту, авторське вино народного винороба Романа Мозіля, слухати фортепіанні твори у виконанні музикантів-музейників Марти Кузій та Якима Горака. А ті з присутніх, хто пізнає себе на шаржах Ігоря Данилихи, матимуть можливість придбати свій "портрет" з підписом Автора!
Чекаємо! Початок о 15.00

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1142495496401247
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1