МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их

27 Гру (Ср)/11:00
- 9 Січ/22:00
Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их

Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их

Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их

Афіша Львів №1

2023-12-27 11:00:00 – 2024-01-09 22:00:00
Львівський муніципальний мистецький центр

Виставка-дослідження низових музичних ініціатив “Вільна музика” у Муніципальному мистецькому центрі.

Протягом двох місяців львівʼяни та гості міста зможуть познайомитися з українськими музичними феноменами від 1980-их до сьогодні та простежити, як музика низових спільнот стала інструментом розбудови незалежності. Відвідати виставку можна буде у Львівському муніципальному мистецькому центрі з 27 грудня 2023 року.

“Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их” — це виставка, що що виникла в результаті ґрунтовного дослідження незалежних українських музичних ініціатив. Автори пропонують розглянути історію незалежної музики через призму спільнот, низових ініціатив та дослідити, як музика впливала на громадянське суспільство, віддзеркалювала та супроводжувала суспільні зміни та настрої.

Куратори — Назар Шешуряк (Амнезія) та Олена Погонченкова (Bubblegum zine). Дизайн та архітектура експозиції — Лєра Гуєвська та Олександр Бурлака. Авторка ідеї проєкту — Ляна Мицько. Проєктна менеджерка Марта Слобода.

“Вільна музика” є чи не першою спробою пов’язати українські музичні феномени останніх 40 років у єдину історію. Сталість, спадковість, традиція — речі, які не існують без нашої турботи й постійного втручання, з ними також треба працювати.

Від саморобних касет тиражем одна штука до вірусних треків на SoundCloud; від наївних репортажів регіонального телебачення до високохудожніх музичних відео; від самвидавних підпільних журналів до багатотиражного музичного глянцю — і назад до самвидаву, але вже на сторінках соцмереж — незалежні українські музиканти, оглядачі та селектори протягом десятиліть експериментували зі звуком, штовхали культуру вперед і вгору, створювали власні світи. Деякі стали суперзірками; інші зникли, але тепер перевідкриваються новими поколіннями. Всі вони — невіддільна частина незалежної сцени та незалежної України.

Відвідувачі довідаються, як виглядали перші українські рейви, як перетворити дитячу іграшку на музичний нойз-інструмент та які експериментальні гурти потрапили на Територію А. Крім цього вони зможуть “повзаємодіяти” з деякими експонатами виставки, відкрити для себе нові яскраві імена української музики, а також долучитися до низки освітніх подій, дискусій та артист токів в рамках програми.

Протягом всієї виставки проходитиме збір для організації Musicians Defend Ukraine — благодійного фонду підтримки діячів української музичної індустрії, які зараз на фронті.

Переглянути експонати виставки, поспілкуватися з авторами та музикантами можна з 27 грудня 2023 року у Львівському муніципальному мистецькому центрі (вул. Стефаника 11, код на брамі 27).

____________________________________________________________________

Довідка:

Проєкт “Вільна музика: українські низові ініціативи від 1980-их до 2020-их” реалізують ГО “Культурна агенція ”Лінія втечі” та команда Муніципального мистецького центру за підтримки підтримці Стабілізаційного фонду освіти та культури Goethe-Institut Ukraine.

Стефаника, 11
Львів, Львівська область

Джерело заходу: https://www.facebook.com/262178049937349

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1