МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

«Вірші природи» Ярослави Попович

15 Вер (Пт)/16:00
«Вірші природи» Ярослави Попович

«Вірші природи» Ярослави Попович

«Вірші природи» Ярослави Попович

Афіша Львів №1

2023-09-15 16:00:00 –
Дім Франка – Franko House

Споглядаючи сюжети і явища природи у їх прадавній красі, ми черпаємо натхнення і сили: у шелесті трав, у яскравості квітів, заході сонця, плину води тощо. Колір і форма, динаміка і світло, звуки і химерні мережива сюжетів творять чарівний калейдоскоп емоцій і вражень. Особливе значення у культурах різних епох займали квіти: символізували почуття, виражали соціальний статус, збагачували звичаї та традиції.
У роботах Ярослави Попович тематика квіткових сюжетів не випадкова – ще від бабці Олени, яка майстерно вишивала їх на обрусах та рушниках, передалася любов до живої краси. В садку, від ранньої весни і до пізньої осені, насолоджувалася кольорами та ніжними ароматами, вчилася розуміти мову рослин. Спорідненість між людиною і квіткою ідентична: народження, зростання, розквіт, дозрівання та переродження.
На полотнах Ярослави квіти не завжди передані реалістично, їх декоративність зумовлена інтерпретацією та стилізацією форм. Авторка свідомо відмовляється зображувати зрізані або квіти у вазах, її композиції укладені з природних форм, що продовжують зростати у своєму середовищі. «Одухотворена краса повинна жити» – таке філософське трактування у мистецтві сповідує художниця.
Улюблена квітка у сюжетах мисткині – мальва, символ ніжності, домашнього затишку, жіночності, відродження. Про неї існують легенди, пишуть вірші, співають пісні. Моделями для живописних композицій є квіти, які Ярослава вирощує власноруч: іриси, тюльпани, настурції, мальви, соняхи, лілії. Виконані у техніках олії, акрилу, пастелі та різних форматах, вони створені, щоб викликати позитивні думки, заспокоювати, приносити естетичну насолоду.
Природа пише неймовірні вірші, нам залишається їх прочитати. Щасливі ті, хто розуміють велич природи, її мову, її душу.

Ivan Franko str. 150-152
Львів, Львівська область

Джерело заходу: https://www.facebook.com/3619759261681842

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1