МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Віртуози 43. ПЕРША ПОВІТРЯНА ТРИВОГА

30 Тра (Чт)/19:00
- 30 Тра/20:30
Віртуози 43. ПЕРША ПОВІТРЯНА ТРИВОГА

Віртуози 43. ПЕРША ПОВІТРЯНА ТРИВОГА

Віртуози 43. ПЕРША ПОВІТРЯНА ТРИВОГА

Афіша Львів №1

2024-05-30 19:00:00 – 2024-05-30 20:30:00
Львів, вул. Скорика, 7

Ця історія майже містична, адже неймовірний збіг обставин сприяв створенню мистецького проєкту, який присвячений сміливості та стійкості українців.

Мортен Єссен — молодий данський композитор, якого стійкість непохитного міста Києва у перші дні повномасштабного вторгнення надихнула на написання сюїти-присвяти. Її композитор завершив її взимку 2023 року.

Паралельно з цим перезапускала свою кар’єру в Данії відома українська скрипалька та культурна діячка Наталія Гордєєва. На момент повномасштабного вторгнення Наталія знаходилася неподалік міста Ірпінь. І коли одного дня Наталія почула твір онлайн, ця музика зачарувала її з перших нот. В ній відчувалося рідне київське повітря, ранкове світло, простір дніпрових круч, посмішки перехожих, гомін київських церков… Складно було повірити, що цей твір створений данцем, який жодного разу не бував у цьому місті.

Сьогодні проєкт співпраці Єссена та Гордєєвої здобув неабиякий успіх в понад двадцятьох містах Данії. Музичний лейбл «OUR Recordings», асоційований з Naxos, здійснив студійний запис дуетної версії (реліз запланований на весну 2024 року). Композитор щиро впевнений, що проєкт не відбудеться сповна, доки «Київ» не буде виконано в Україні. Тож цього разу музиканти здійснять заплановану акцію присвяти Україні під час фестивалю «Віртуозів».

Окрім цього, звучатимуть твори, написані під враженнями від багаторічної роботи композитора церковним органістом. Назву ж програмі «позичила» символічна композиція Тараса Зданюка «7.12. Перша повітряна тривога». Молодий автор присвятив її всім українцям, які загинули в перші години повномасштабного вторгнення. Солістка, скрипалька Наталія Гордєєва регулярно виконує цю музику під час гастролей Європою, адже впевнена, що чути звуки повітряної тривоги і розуміти їхнє значення мають не тільки українці.

Виконавці:

Наталія Гордєєва, скрипка
Мортен Єссен, фортепіано (Данія)

Програма:

Мортен Єссен. «Твій перший заповіт» у чотирьох частинах

Тарас Зданюк. «7.12. Перша повітряна тривога»

Мортен Єссен. «KYIV»
«Надія»
«Впертість»
«Сум»
«Слава Україні»

Мортен Єссен. «Епілог»

Модераторка — Марія Левкович

Джерело заходу: https://www.facebook.com/1614671649333616

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1