Виставка Каті Стельмащук "Львів: Зміна фокусу"
Виставка Каті Стельмащук "Львів: Зміна фокусу"
Виставка Каті Стельмащук "Львів: Зміна фокусу"
Запрошуємо 14 березня о 18:00 в Квартиру 35 на відкриття виставки Каті Стельмащук "Львів: Зміна фокусу".
Площа Ринок, Коновальця, Вірменський дворик, Стрийський парк, Оперний театр… Ви точно побачите ці локації на фото як жителів, так і гостей міста. І на те є причина — краса будинків та місцевості дійсно вражає і захоплює.
Та щовідцетровіше лягає маршрут, тим непримітнішою стає забудова, тим меншу "історичну цінність" вона має, тим рідше вона стає тлом для фото, тим менше привертає увагу камери і тих, хто її тримає. Чи справа, насправді, в фокусі та в акцентах на чомусь?
"Мене завжди зачаровувало те, як хаотичність та уніфікованість забудов іноді створює дивовижний лабіринт ліній та калейдоскоп кольорів. Як, якщо тільки знайти правильний ракурс, спальні райони міста перетворюються на кольорову заставку з телевізора, яка сповіщає про відсутність сигналу, і як тільки ти сфокусуєшся на її незвичних патернах, формах і відтінках, то вже не зможеш автоматично проходити тією ж вулицею всоте, дивитись крізь запаморочливу геометричність одних і тих самих будинків, усвідомлено "розмивати" раніше непримітні та надто буденні палітри та форми" – зазначає авторка.
Ця серія — це запрошення змінити фокус, запрошення до лабіринту міста, вхід до якого завжди був на поверхні.
Про авторку:
Катя Стельмащук досліджує геометрію, рух, світло та текстури за допомогою плівкової та цифрової фотографії. Вона працює з портретним, ню та вуличним жанрами, оскільки вони дозволяють авторці розповідати історії, спостерігати за постійним протистоянням Я-Інший та осмислювати багатогранність людини. Кубізм, сюрреалізм, використання світла в картинах Johannes Vermeer, роботи Man Ray, Annie Leibovitz, Diane Arbus, та Henri Cartier-Bresson найбільше вплинули на формування її мистецького бачення.
Зараз Катя живе у Львові та працює над проєктом «Бачити наскрізь».