МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

Виставка "Мистецтво Contra Імперія"

1 Лип (Сб)/12:30
- 1 Лип/17:30
пл. Ринок, 6
Виставка "Мистецтво Contra Імперія"

Виставка "Мистецтво Contra Імперія"

Виставка "Мистецтво Contra Імперія"

⌚️Музей історії України (пл. Ринок, 24)

Сучасні події російсько-української війни переконливо доказують репресивну політику росії щодо народів на захоплених територіях. Так, з метою знищення національної ідентичності та свободи українців, під приводом евакуації, росія вивозить мешканців українських міст та сіл з окупованих територій до російської федерації. Така політика росії щодо волелюбних народів не є чимось новим, вона не змінювалась впродовж століть. Але попри неволю, важкі умови проживання і тяжку працю на виселенні, люди не втрачали духу волелюбства, прагнули до прекрасного, часто виражаючи свої почуття у мистецтві.
На основі пам’яток з колекції Львівського історичного музею науковці музею хочуть нагадати відвідувачам деякі сторінки цієї репресивної політики: виселення поляків у Сибір після придушення польського повстання 1863—1864 рр., вивезення українців у табори ГУЛАГУ і на поселення у 1950-х рр., нинішнє вивезення українців у росію, зокрема дітей, з тимчасово окупованих територій.
У першому розділі виставки представлено 10 акварелей та 2 живописні полотна польського художника Юзефа Бьоркмана, на яких зображено поневіряння польських засланців у Сибіру: дорога на Сибір, життя у бараках, трагічні та рідкісні радісні моменти сибірського заслання. 16 рисунків олівцем належать невідомому художнику і об’єднані у серію «З подорожі по Сибіру». На них зображено етапування у Сибір, розпочинаючи від ув’язнення і закінчуючи прибуттям на поселення: подвір’я в’язниці, прощання з рідними, обшук ув’язнених, сутичка з жандармами, переїзд через Байкал, життя у бараку тощо. Пам’ятки походять з колекції Національного музею ім. короля Яна ІІІ у Львові. Протягом 1926—1939 рр. вони експонувалися у «Кам'яниці Корнякта», після 1944 року роботи не виставлялися.
Другий розділ присвячений табірному мистецтву українців, створеному у 1950—1960-х роках. Це портрети ув’язнених, сибірські пейзажі, вітальні листівки, намальовані у таборах ГУЛАГу та на спец поселеннях художниками-аматорами Дмитром Винничком, Віктором Митарчуком тощо. Серед представлених на виставці пам’яток є вишивки та листи до рідних тощо. Важливо, що пам’ятки надійшли у Львівський історичний музей від самих авторів або через їх родичів у 1990-х роках завдяки активній пошуковій діяльності музейних працівників. Окремі з них експонувалися у відділі Музей визвольної боротьби України.
Надзвичайно драматичний третій розділ, у якому за допомогою мультимедійних засобів показано вивезення українських дітей на територію російської федерації. Це ще раз підкреслює продовження репресивної політики росії, яка намагається не тільки фізично знищити цвіт української нації у жорстоких боях на фронті, а викрадає дітей, щоб виростити з них майбутніх яничарів.
Автор концепції Світлана Хавалко
Робоча група: Богдан Годунько, Світла Кочергіна
Художнє оформлення: Юрій Рябий, Марян Боберецький

Джерело заходу: https://www.facebook.com/167501176325610
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1