МІСТО ЛЬВІВ / Сайт Львова / Афіша Львів

«З минулого». Живопис Петра Сипняка

22 Лип (Сб)/14:00
«З минулого». Живопис Петра Сипняка

«З минулого». Живопис Петра Сипняка

«З минулого». Живопис Петра Сипняка

⌚️Дім Франка – Franko House

«З минулого». Живопис Петра Сипняка
22 липня – 27 серпня 2023
Відкриття – 22 липня, о 14:00

Творчість Петра Сипняка у жанровому відношенні багатогранна, складається з тематичних циклів та серій. Творчий доробок митця становить кілька тисяч робіт, на його рахунку більше ніж 50 персональних виставок, а також безперервна активна участь у групових вернісажах у Львові, в інших містах України та за кордоном.

Екпозицію виставки у Домі Франка становлять твори Петра Сипняка минулих творчих періодів. Якийсь час автор вагався з вибором, що саме показати глядачеві цього разу: щось з нового чи, навпаки, запропонувати певну невеличку ретроспективу. Нарешті утвердився в переконанні показати щось з минулого.
Війна багатьох навчила фокусуватися на головних речах, повертатися подумки і переосмислювати звичайні прості миті життя, які ми зазвичай не помічаємо.

Назву виставки несподівано підказала одна з відібраних для показу робіт, яка надала і самій виставці полізмістового тлумачення: «З минулого» – це зріз творчих періодів автора, також це назва титульної роботи виставки з «Чумацької серії», яка давно є візитівкою Петра Сипняка. А також це погляд з минулого мирного життя на нас теперішніх… Це зустріч нас попередніх з нами теперішніми і те, що б ми могли один одному порадити і сказати з тих часових відрізків: не відкладати плани на потім, бо потім може просто не бути, фокусуватися на дрібних моментах, які дарують нам відчуття щастя і присутності тут і тепер, оскільки саме вони і складають найяскравіші спогади нашого життя, фіксувати ці моменти щодня у своїй свідомості, як художники фіксують їх на полотні, чи змогли ми виправдати свої сподівання щодо самих себе і чи не зрадили ми свої прагнення і мрії на догоду псевдоважливим цілям.

Про художника:

Петро Сипняк народився 29 січня 1959 року в селі Лани Галицького району Івано-Франківської області. 1985 року закінчив Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (зараз – Львівська національна академія мистецтв), факультет – інтер’єр та обладнання. Заслужений художник України (з 2002 р.), Народний художник України (з 2014 р.), член Національної спілки художників України, член Клубу українських мистців (КУМ). Неодноразовий учасник живописних виставок та пленерів в Україні, Польщі, Бельгії, Німеччині, Франції, Болгарії, Словаччині, Чехії, Італії , Нідерландах, Греції, Китаї та Сполучених Штатах Америки. Лауреат обласної премії в галузі культури імені Івана Труша за живопис у 2018 році. Твори зберігаються у фондах багатьох музеїв Львова та України.
Від початку російського військового вторгнення в Україну у 2014 році і до тепер є активним організатором та учасником мистецьких благодійних проєктів та аукціонів для підтримки ЗСУ, а також є постійним учасником численних благодійних подій.

Джерело заходу: https://www.facebook.com/940164640407436
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Обрані❤️афіші:

Обрані афіші в telegram боті

Телеграм бот
Заказать сайт под ключ
filandor.com - 15 лет создаем сайты под ключ
Афіша Київ №1
Афіша Київ №1